Огородження для сходів

Для того, щоб закріпити сходові огорожі, в першу чергу проектують стійки на першому та на останньому щаблях. Інші стійки розставляють знаходячи рівну відстань. Загальна висота огорожі – це сума висоти стійки, штиря та діаметра поручня. Поворот поручня має бути розташований на відстані 300 мм від стійки з одного боку та 300 мм з іншого. Якщо стійку встановлять у кутку, прямо під поворотом, то вся конструкція втратить плече твердості. Поручні для інвалідів проектують на відстані не менше 300 мм від огорожі та на 200 мм нижче основного поручня. Оптимальний крок утримувачів для пристінного поручня – 900-950 мм. Крайній утримувач встановлюють на відстані 300 мм від кінця поручня. Для задовільної жорсткості поручня, у конструкції огорож має бути не менше трьох точок кріплення. Значний вплив на нерухомість конструкції робить і закінчення поручня. Варіанти закінчення поручнів у порядку зростання жорсткості:

  • Відведення. Поручень обрізаний.
  • У підлогу під 90 градусів. Поручень під прямим кутом іде в підлогу.
  • 90+90. Це закінчення поручня з поворотом на 90 градусів убік та на 90 у підлогу.
  • У стіну.

Чим більше поворотів є в сходовому огорожі, тим міцніша конструкція.

Для того, щоб сходові огорожі були надійно закріплені, існує кілька методів:

  • Кріплення в бетонний ступінь на заставну у вигляді шпильки.
  • Кріплення в дерев’яний ступінь на заставну у вигляді шпильки або на шурупах.
  • Кріплення в металевий ступінь зварним способом.

Існують способи монтажу балясини збоку ступеня або в косоур сходів. Такі кріплення зазвичай виконуються за допомогою Г-подібного або Т-подібного елемента нижньої частини стійки, що робить конструкцію дещо дорожчою, проте натомість виходить більше простору для пересування. Подібні рішення зазвичай приймають у місцях для сходів, ширина яких не перевищує 700 мм. Слід враховувати, що вузькі сходи з техніки безпеки не можуть застосовуватись у місцях з великою прохідністю. Висота поручнів для сходів повинна становити не менше 900 мм.

Дуже важливо передбачити початок і закінчення поручня. Якщо в будинку є діти, поручень слід закінчувати С-подібним елементом у вигляді 3/4 кола. Цей елемент збирається із трьох 90-градусних відводів. Не менш важливе значення має стикування поручнів нержавіючих поручнів між маршами сходів.

Фахівці компанії «ЛегоСталь» з радістю допоможуть підібрати необхідний метод кріплення, що найбільш підходить для ваших сходів.