Іржаві перила Будь-який поважаючий себе підприємець або господар будинку завжди шукає спосіб заощадити гроші під час ремонту. Економія на матеріалах для обробки приміщень – звична для нього справа, а може бути навіть улюблена. Проте варто пам’ятати: чим швидше біжиш за низькою ціною, тим більший шанс нарватися на підробку.

5 способів визначення підроблених перил з нержавіючої сталі

В Україні нержавіючі перила найчастіше виготовляють із аустенітної сталі марки AISI-304 (радянський аналог: 08Х18Н10), у сплаві якої міститься хром та нікель. Є кілька способів перевірити таку нержавіючу сталь на фальш до того, як буде вже пізно.

Спосіб перший

Мабуть, найпростіший. Його можна провести навіть у магазині чи на складі. Суть: додати звичайний магніт до поверхні нержавіючої сталі. Якщо магніт не притягується, значить перед вами справжня сталь аустенітного класу.

Спосіб другий

Помістити зразок нержавіючої сталі в концентрований розчин звичайної кухонної солі на основі води. Десятка годин перебування неякісної нержавіючої сталі в такій рідині буде цілком достатньо для появи іржі на поверхні зразка.

Спосіб третій

Іноді під виглядом нержавіючого профілю або труби продають латунь, покриту нержавійкою. Щоб обчислити таку каверзу, достатньо розрізати зразок поперек і подивитися на колір усередині. Латунь видасть себе жовтуватим забарвленням.

Спосіб четвертий

Добре “прочесавши” поверхню нержавійки наждаком і покривши її розчином мідного купоросу, зачекайте півгодини. Справжня нержавіюча сталь, на відміну будь-якого іншого металу, не змінить свій колір.

Спосіб п’ятий

Нержавіюча сталь – дуже довговічний матеріал. Немає нічого ганебного в тому, щоб купувати б/у металопрокат, якщо він дійсно якісний. Визначити нержавіючу сталь, що була у використанні багато років можна візуально: за відсутності лускати, відшаровування і надривів.

Обов’язково вивчіть ціни!

І все-таки, перш ніж розпочинати подібні експерименти, ознайомтеся з актуальною кон’юнктурою цін на ринку, вивчіть конкурентів. На момент написання статті (2015-й рік), вартість найпростіших перил з нержавіючої сталі з двома ригелями складає близько 1100 грн за погонний метр (AISI 304). Подібні вироби за ціною, нижчою за 1000 грн за п.м., повинні викликати підозру навіть з урахуванням усіх знижок.

Остерігайтеся підробок! Пам’ятайте, що знання – сила.