Багато компаній пропонують різні сталеві конструкції та вироби. Їх якість і термін служби безпосередньо залежить від марки сталі. Можна просто довіритись виробнику, а можна спробувати визначити самостійно.

Поширені методи визначення марки сталі

 1. Зняття стружки. Вам знадобиться зубило. Точно дізнатися не вийде, але ви хоч би розумітимете наскільки вона пластична. Якщо стружка коротка, легко ламається – отже, у ній підвищений вміст вуглецю. Що менше вуглецю, то вище пластичність.
 2. Загартування. Необхідно взяти шматочок сталі та виконати напили до та після загартування. Якщо вони робляться однаково легко, значить у сировині трохи вуглецю. При підвищенні показника поверхня стане набагато твердішою.
 3. Огляд іскор. Необхідне точильне коло. Якщо його іскри стають великими, їх занадто багато, це вказує на твердість. Звичайно, такий метод не може дати максимально точні результати. Оскільки обсяги іскор безпосередньо залежать від сили натискання.
 4. Колір іскор. Також застосовується точильне коло. Важливо, щоб у приміщенні було правильне освітлення, але досягти потрібної теплоти світіння практично неможливо. Тому метод неефективний.

Загальна інформація про маркування

Прийнято спеціальні позначення та стандарти. Не будемо зупинятися на всіх, а відзначимо тільки основні і найчастіше зустрічаються:

 • скорочення СТ використовується не завжди, часто зустрічається просто цифровий індекс;
 • у переважній більшості разі перша цифра – показник вмісту вуглецю, інші – кількості легуючих складових;
 • серед легуючих інгредієнтів – різна сировина. Від нього залежить, як може змінитися матеріал. Наприклад, хром забезпечує більшу стійкість до підвищеної вологості.

Довіряйте відповідальним виробникам

Якщо ви хочете замовити вироби, конструкції зі сталі, перила, не намагайтеся самостійно визначити якість продукції. Довіряйте лише відповідальним виробникам, які надають сертифікати якості та працюють на профільному ринку багато років.

Однією з таких компаній є ЛегоСталь . Ми працюємо з 2003 року та займаємося виробництвом:

 • перил;
 • поручнів;
 • навісів;
 • козирків;
 • та інших металоконструкцій із сталі.

Гарантуємо надійність, міцність та довговічність усієї продукції. Обов’язково врахуємо усі ваші побажання!