Поручні у санітарних вузлах для інвалідів
Крім спеціальної сантехніки (унітаз, раковина, ванна або душова кабіна тощо), у ванній та туалеті для інвалідів повинні бути спеціальні нержавіючі та дуже міцні поручні. Такими поручнями зі сталі обладнуються ванні та туалетні кімнати в квартирах, приватних будинках, санвузли ресторанів, готелів, торгових центрів та інших громадських установ. Опорні нержавіючі конструкції створюють комфортні умови для людей з обмеженою можливістю пересування у вбиральні.
Зверніть увагу! Установка поручнів для інвалідів у санвузлах актуальна не лише для маломобільних груп населення, а й для людей, які проходять фізичну реабілітацію, людей похилого віку, яким фізично складно сідати та вставати.
Стандарти поручнів для інвалідів у санітарних вузлах
Норми, згідно з якими виробляється обладнання ванних та туалетних кімнат для інвалідів, встановлюються спеціальним документом, що регламентує, – Державних Будівельних Норм ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення.
Згідно зі стандартами та технічними нормами, прийнятими в Україні, будь-який поручень у ванній або туалеті для інвалідів повинен:
- мати міцність найвищого рівня для витримування маси тіла людини
- бути зафіксованим максимально жорстко до стіни або у підлозі
- мати фланці з отворами на кінцях поручнів, які дозволяють створювати жорстке кріплення на саморізах та інших монтажних елементах.
- Такі конструкції поручнів для інвалідів з нержавіючої сталі монтуються, як правило, на висоті 700-1000 мм від підлоги.
Види поручнів у санвузлах для інвалідів
Відповідно до вимог документа ДБН В.2.2-17:2006 у певних місцях санвузлів у приватних домоволодіннях та будинках громадського користування має бути інстальований хоча б один спеціалізований інвалідний поручень для ванної.
Стаціонарний поручень рекомендується встановлювати в туалеті для інвалідів та ванній кімнаті великої площі. Часто в таких приміщеннях потрібен монтаж 3-4 поручнів зі сталі. Відкидний поручень забезпечить необхідний рівень комфорту пересування людини за обмеженої мобільності в малогабаритних санвузлах (найчастіше у стандартних квартирах панельних будинків або на АЗС).
Приклад обладнання поручнями із сталі в туалеті з центральним розташуванням унітазу
- Відкидний поручень для туалету та ванної кімнати – O1
- Стаціонарний поручень підлогового кріплення – С5
При центральному розташуванні унітазу в туалеті для інвалідів оптимальним буде встановлення поручнів двох видів: на стіні – відкидний, біля унітазу з кріпленням у підлогу та стіну – стаціонарний.
Приклад поручнів для інвалідів у туалеті з кутовим розташуванням унітазу
- Відкидний поручень для туалету та ванної кімнати – O1
- Г-подібний поручень для душу та ванної кімнати – H3
Установка Г-подібного поручня з нержавіючої сталі на стіну, що знаходиться збоку унітазу, дозволяє користувачеві спиратися на поручень горизонтально і підтягуватися-опускатися, дотримуючись вертикальної частини опори.
Приклад установки поручнів у душі та ванної для інвалідів
- Відкидний поручень для туалету та ванної кімнати – O1
- Г-подібний поручень для душу та ванної кімнати – H3
Аналогічне з попередньою схемою розташування поручнів зі сталі можна реалізувати і в душі, що обладнаний під потреби людей з порушеннями рухових функцій. Для зручності при кутовому розміщенні душової кабіни бажано встановити додатковий Кутовий поручень для душу та ванної кімнати – H4.
Приклад розташування поручнів з нержавіючої сталі в суміщеному туалеті та ванній для інвалідів
- Відкидний поручень для туалету та ванної кімнати – O1
- Г-подібний поручень для душу та ванної (орієнтація ліворуч та праворуч) – H3
- Поручень для ванної та туалетної кімнати – С1 або С2
Поєднаний санвузол для інвалідів повинен обладнатися спеціальними поручнями у ключових точках. Для забезпечення комфортних умов користування сантехнікою в душовій кабінці та біля унітазу обов'язково встановлюються поручні відповідних розмірів та конфігурацій.
Приклад монтажу поручнів у туалеті для інвалідів
- Відкидний поручень для туалету та ванної (з обох боків унітазу) – O1
- Поручень для ванної та туалетної кімнати (встановлюється на двері) – С1 або С2
Обладнання поручнями туалетної кімнати для маломобільних людей можна виконати аналогічно до попереднього прикладу (Схема 4) за винятком спеціалізованих поручнів для душу та ванни.
Особливості установки нержавіючих поручнів у санвузлі для інвалідів
Монтаж таких сталевих опор повинен здійснюватися так, щоб людина з обмеженими руховими функціями навіть у темряві могла досить легко знайти всі поручні в кімнаті. Також інсталяція поручнів для інвалідів проводиться з урахуванням забезпечення максимально швидкого та зручного доступу людини до раковини, унітазу та іншої сантехніки.
Зверніть увагу! При виборі та встановленні поручнів для інвалідів дуже важливо врахувати індивідуальні фактори, такі як: місце монтажу, розмір приміщення, характеристики та особливості користувача. Зручне розташування та безпека використання сталевої опори гарантуються лише при здійсненні робіт фахівцями у цій сфері.
Найчастіше поручні можна купити в комплекті з усіма елементами кріплення, що є найбільш простим варіантом, розрахованим на хороші умови монтажу, наприклад, міцні стіни, великий простір і т.д. До таких комплектуючих відносять:
- кронштейни (бічні, чашоподібні, кулясті та універсальні)
- стійки з кріпленнями та тримачами
- заглушки, трійники, хрестовини, відводи, шарніри
- дрібні кріпильні деталі (гвинти, шурупи, дюбелі, фланці, заклепки, анкери).
Якщо ж умови для встановлення поручнів з нержавіючої сталі у вбиральні та ванні для інвалідів ускладнені або потрібне збільшення вантажопідйомності та міцності конструкції, виникає необхідність використання додаткових інсталяційних елементів.
Довірте вибір та встановлення нержавіючих поручнів у санвузлах для інвалідів професіоналам нашої компанії. Фахівці максимально оперативно запропонують оптимальні варіанти поручнів для інвалідів із великого асортименту існуючих моделей з урахуванням усіх факторів, включаючи поєднання з інтер'єром кімнати. Майстри компанії «pdp» зроблять якісну, надійну установку сталевої опори.